Nowoczesne okładki dla segregatorów

blog_2

Każda dobra okładka segregatora musi być sztywna i twarda, aby chroniła zawartość przed uszkodzeniem bądź zniszczeniem. Dlatego tak szeroko stosowany jest gruby karton, a dodatkowo pokrywa się go różnymi tworzywami sztucznymi, co chroni go przed uszkodzeniami i brudem. Sztuczna okleina może być umieszczona całości okładki lub tylko po jej stronie zewnętrznej, co zmniejsza koszty. Od środka pojawia się wtedy tylko laminat. Tego typu segregatory bardzo łatwo jest opisywać i zmieniać ich opis, co jest niewątpliwie ich wielką zaletą. Alternatywą dla nich są segregatory z okładkami laminowanymi i lakierowanymi. Można naturalnie zbudować całość okładki z tworzywa sztucznego.

Będzie ona wtedy przezroczysta lub półprzezroczysta. Pojawiają się na tym polu też nowe trendy. Niektóre przewidują łączenie tworzyw sztucznych lub kartony z wstawkami, na przykład drewnianymi, a inne stawiają tylko i wyłącznie na sam karton, co jest niewątpliwie rozwiązaniem ekologicznym. Przeglądając ofertę dostępnych segregatorów można natknąć się również na segregatory marmurkowe z charakterystyczną okładką przypominającą marmur właśnie, czy też na segregatory ze zdobionymi okładkami, na przykład poprzez ich pokolorowanie lub naniesienie obrazu. Rozwiązania przeznaczone do archiwizacji zwykle pozbawione są wszelkich dodatków estetycznych. Z kolei opisywanie segregatorów zazwyczaj opiera się na tworzeniu napisów na naklejkach na ich okładkach. Zmiana opisu wymaga tutaj naklejenia nowej naklejki. Kolorystyka to bardzo ważny element świata segregatorów. Producenci zazwyczaj starają się, by zaoferować je w odpowiedniej gamie kolorystycznej, czyli wychodzącej poza barwy podstawowe.

Modne są pastele czy kolory w stylu miedzianego. Nawet mniej popularne typy segregatorów dostępne są przynajmniej w kilku wersjach kolorystycznych. Mniejsze segregatory, A3, zwykle cechują się kolorem czarnym lub ciemnym wzorem marmurkowym. Oko cieszą zwłaszcza segregatory, które posiadają różnego rodzaju nadruki, na przykład zdjęcia owoców, zwierząt lub krajobrazów. Ich typem są segregatory przeznaczone do przechowywania różnego rodzaju dokumentów oficjalnych. Chodzi tutaj na przykład o symbole narodowe, w tym zwłaszcza godło, na segregatorach zawierających akty prawne, jak również różnego rodzaju wizerunki osób na segregatorach przeznaczonych do przechowywania wszelkiego rodzaju akt osobowych czy dokumentów płacowych.