Pojemniki i pudła archiwizacyjne na segregatory

blog_2

W każdym biurze, magazynie czy sekretariacie przychodzi taki moment, że ilość dokumentów jest już ogromna i trzeba podjąć jakieś działania, które będą zmierzały do ich uporządkowania. Nadwyżkę takich dokumentów, te których na bieżąco nie będą wykorzystywane trzeba uporządkować i archiwizować. Najlepiej będzie umieścić je w kartonach i zanieść do pomieszczenia, które będzie przeznaczone na archiwum. Pudło archiwizacyjne na zawartość segregatora To specjalne rozwiązanie, które pozwala umieścić dokumenty a jednocześnie po raz kolejny daje szansę wykorzystywania segregatora. Dokumenty będzie można wyjąć i spinać wąsami skoroszytowymi lub też stosować specjalne spinki do archiwizacji. Spięte papiery następnie można włożyć do odpowiednich pudełek.

Będzie można także wkładać dokumenty luzem, ale takie spięte będą lepiej uporządkowane i potem łatwiej będzie się dało w nich odnaleźć. Mamy obecnie specjalnie przygotowywane pudła, które mają mieścić zawartość segregatora, dlatego jak się wydaje producenci trafiają w potrzeby klientów. Pudło na segregator z zawartością Jeśli możemy archiwizować segregatory z zawartością to będzie to jeszcze łatwiejsze rozwiązanie i pozwoli nam na szybszy dostęp do dokumentów, które tam się znajdzie. Tutaj również mamy specjalne kartony, które w takim celu są przygotowywane. Wkładamy tam segregator i następnie taki karton dokładnie opisujemy i mamy archiwizację na najwyższym poziomie. Pudełka na cały segregator są jednak większe i tym samym będą oczywiście zajmować więcej miejsca.

Pudła archiwizacyjne zbiorcze na pojemniki i segregatory. Znajdą się także specjalne duże pudła, w których zmieścić można przynajmniej kilka segregatorów z pojemnikami i dokumentami. Tutaj stosowane są także specjalne uchwyty, które pozwolą na przenoszenie takich kartonów, ponieważ są one już znacząco cięższe, gdy włoży się tam większą ilość papierów. Pudełka takie przygotowywane są z wiekiem na górze, ale także z otwarciem z przodu, tak by dało się łatwiej odnaleźć w dokumentach, które w środku się znajdą. Dla niektórych ważne jest to, by do pudełka włożyć jak najwięcej, ale trzeba zawsze pamiętać o tym, że każde pudełko ma swoje ograniczenie co do masy dokumentów i trzeba tą kwestię wziąć pod uwagę.